შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ დიდი ოდენობით თანხის მითვისების ბრალდებით, თბილისში ორი პირი: 1992 წელს დაბადებული რ.ხ. და 1983 წელს დაბადებული ჯ.ხ. ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ რ.ხ.-მ, რომელიც ერთ-ერთ კომპანიაში ბუღალტრად მუშაობდა, თავის ძმასთან - ჯ.ხ.-სთან ერთად დაგეგმა სამსახურებრივი თანხის მითვისება და თავდასხმის ინსცენირებით, უკანონოდ დაეუფლა 150000 ლარს.
სამართალდამცველებმა ორივე პირი ცხელ კვალზე, ბრალდებულის სახით დააკავეს. პოლიციამ უკანონოდ მითვისებული თანხა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 182-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა“ და "დ" ქვეპუნქტით, ასევე, მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით დიდი ოდენობით თანხის მითვისებას.

Employees of the Old Tbilisi Main Division of the Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, on charges of misappropriation of a large amount of money by a group with prior agreement, arrested two persons in hot pursuit in Tbilisi: R. Kh. born in 1992 and J. Kh., born in 1983.
The crime is punishable by up to 11 years of imprisonment.
The investigation established that R.Kh., who worked as an accountant in one of the companies, together with his brother - J.Kh. planned to embezzle money by staging an attack and illegally obtained 150,000 GEL.
Law enforcement officers arrested both persons on the hot trail as accused. The police seized the illegally appropriated money as evidence.
The investigation is being carried out under subsections "a" and "d" of the second part of Article 182 of the Criminal Code of Georgia, as well as subsection "b" of part 3, which implies the embezzlement of a large amount of money by the group using their official position.